SKLEP 

Wśród urządzeń klimatyzacyjnych najpowszechniejsze są klimatyzatory typu split. Ich budowa opiera się na dwóch zasadniczych elementach – jednostce zewnętrznej i wewnętrznej. Oba elementy połączone są ze sobą rurami miedzianymi, przez które przepływa czynnik chłodniczy. Jednostka zewnętrzna – agregat skraplający zlokalizowany jest zazwyczaj poza schładzanym pomieszczeniem. Sterowanie urządzeniami tego typu odbywa się z poziomu sterownika bezprzewodowego lub przewodowego.

 

Klimatyzatory typu SPLIT mogą pracować w technologii ON/OFF lub INVERTER. Pierwsza z nich polega na włączaniu i wyłączaniu urządzenia w zależności od pomiaru termostatu. Druga opcja daje możliwość płynnej regulacji mocy urządzenia przy zachowaniu zadanej temperatury.

 

Układy klimatyzacji typu multisplit pozwalają na podłączenie kilku jednostek wewnętrznych do jednego agregatu zewnętrznego. Każde urządzenie wewnętrzne może być swobodnie regulowane. Ograniczenie do jednej jednostki zewnętrznej przy wielu jednostkach wewnętrznych pozwala na zaoszczędzenie miejsca na zewnątrz. Plusem jest możliwość dowolnej konfiguracji klimatyzatorów (ścienne, kasetonowe, podstropowe, przypodłogowe).

 

Układy klimatyzacji typu VRF (Variable Refrigerant Flow) to układy o zmiennym przepływie czynnika chłodniczego. Technologia VRF polega na regulacji przepływu czynnika chłodniczego w zależności od zapotrzebowania na chłód. Zaletą systemu jest dopasowanie wydajności urządzeń do panujących warunków. Układ VRF może być bardzo rozbudowany, dlatego jest częstym rozwiązaniem w biurowcach i innych większych obiektach. Sterowanie odbywa się indywidualnie z poziomu sterownika dla każdego urządzenia lub centralnie z wykorzystaniem komunikacji BMS.

 

Rozwój technologii w dziedzinie klimatyzacji sprawił, że możemy posłużyć się klimatyzatorem do ogrzania, dzięki wbudowanej pompie ciepła. Gwarantuje to komfort w pomieszczeniu o każdej porze roku.

KLIMATYZACJA

Polityka Prywatności

© 2021 ECEPLUS - Klimatyzacja - Wentylacja - projektowanie, serwis i montaż - Warszawa, woj. mazowieckie. Wszelkie prawa zastrzeżone

Imię i nazwisko:
Numer kontaktowy:
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
WYŚLIJ WIADOMOŚC
WYŚLIJ WIADOMOŚC
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
ul. 1-go Maja 38D
05-079 Okuniew

biuro@eceplus.pl

505 027 098

DANE KONTAKTOWE